Ochrona Środowiska
 

  + 48 32 212 82 42    + 48 32 210 16 70   

   

 

Ochrona Środowiska - Aktualności

02-01-2018
OPŁATA RECYKLINGOWA

Informujemy, iż zgodnie z ustawą o opłacie produktowej oraz rozporządzeniem w sprawie stawki opłaty recyklingowej od 1 stycznia 2018 roku za LEKKĄ TORBĘ z tworzywa sztucznego należy doliczyć opłatę recyklingową w wysokości 0,20 zł za jedną sztukę lekkiej torby na zakupy.

 

Lekka torba – torba o grubości materiału poniżej 50 mikrometrów

 

Z opłaty zwolnione są bardzo lekkie torby na zakupy, tzw. Zrywki – czyli torby o grubości poniżej 15 mikrometrów (wymagane ze względów higienicznych lub jako opakowanie żywności sprzedawanej luzem), oraz torby z tworzyw o grubości powyżej 50 mikrometrów.

 

Opłata recyklingowa podlega pod opodatkowanie VAT.
Ministerstwo Finansów informuje, że opłata recyklingowa, która jest elementem należności za dostawę lekkiej torby, jest wliczana do podstawy opodatkowania z tytułu tej dostawy opodatkowanej VAT ze stawką 23%.

 

www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/opodatkowanie-vat-sprzedazy-toreb-na-zakupy-z-tworzyw-sztucznych

 

Źródło: dziennikustaw.gov.pl - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2017 r. w sprawie stawki opłaty recyklingowej (Dziennik Ustaw Rok 2017 Pozycja 2389)

 

 

Zobacz archiwum aktualności

Ekos Ochrona Środowiska Pszczyna, powiat pszczyński, woj. śląskie

Świadczymy usługi obejmujące outsourcing środowiskowy i zarządzanie środowiskiem w przedsiębiorstwie rozumiane powszechnie jako Ochrona Środowiska.

Opłaty, ewidencje, sprawozdania, Kobize - usługi

Naliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska. Prowadzimy ewidencje odpadów i opakowań. Wykonujemy sprawozdania z zakresu gospodarki odpadami i opakowaniami OŚ-OP1 (opłata produktowa), Opak, sprawozdania obejmujące zużyty sprzęt (ZSEiE), baterie i akumulatory. Wykonujemy raporty Kobize i sprawozdania PRTR. Outsourcing środowiskowy zawiera opłaty środowiskowe, audyty ekologiczne, konsulting i doradztwo środowiskowe. Nasze usługi z zakresu ochrony środowiska obejmują woj. śląskie. Obszar naszej działalności rozumianej powszechnie jako Ochrona Środowiska obejmuje między innymi miasta: Katowice, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

® Nasz graficzny znak firmowy oraz nazwa EKOS są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP pod numerem R.07080 i podlegają ochronie prawnej od 1992 r.
 
AKTUALNOŚCI :: O NAS :: OFERTA :: PUBLIKACJE :: ZAUFALI NAM :: KONTAKT
wykonanie: www.kompmar.net.pl