Ochrona Środowiska
 

  + 48 32 212 82 42    + 48 32 210 16 70   

   

 

Ochrona Środowiska - Aktualności

22-11-2018
ZMIANY W ZAŁĄCZNIKACH DO WNIOSKÓW O WYDANIE POZWOLEŃ

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 roku o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw wprowadziła istotne zmiany w wydawaniu pozwoleń. 

Jedną z ważniejszych zmian jest kwestia załączników, które podmiot musi złożyć wraz z wnioskiem o wydanie pozwolenia. Zgodnie z art. 184 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018 r. poz 799, z późn. zm.) do wniosku o wydanie pozwolenia należy dołączyć min.:

1) operat przeciwpożarowy - dotyczy wniosków o wydanie pozwoleń związanych z gospodarką odpadami (wytwarzanie, przetwarzanie, zbieranie) oraz pozwolenia zintegrowanego,

2) postanowienie uzgadniające warunki ochrony przeciwpożarowej (art. 42 ust. 4c ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach),

3) zaświadczenie o niekaralności prowadzącego instalację.

Punkty 2 i 3 dotyczą wszystkich pozwoleń, zarówno tych związanych z gospodarką odpadami, jak i pozwolenia na wprowadzania gazów i pyłów do powietrza oraz pozwolenia zintegrowanego.

 

Interpretację Ministerstwa Środowiska można znaleźć poniżej

www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/srodowisko/odpady/opinia-zmiany_w_POS_z_20.07.2018_r._1.pdf

 

Źródło: Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2018 poz. 1592)

 

 

Zobacz archiwum aktualności

Ekos Ochrona Środowiska Pszczyna, powiat pszczyński, woj. śląskie

Świadczymy usługi obejmujące outsourcing środowiskowy i zarządzanie środowiskiem w przedsiębiorstwie rozumiane powszechnie jako Ochrona Środowiska.

Opłaty, ewidencje, sprawozdania, Kobize - usługi

Naliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska. Prowadzimy ewidencje odpadów i opakowań. Wykonujemy sprawozdania z zakresu gospodarki odpadami i opakowaniami OŚ-OP1 (opłata produktowa), Opak, sprawozdania obejmujące zużyty sprzęt (ZSEiE), baterie i akumulatory. Wykonujemy raporty Kobize i sprawozdania PRTR. Outsourcing środowiskowy zawiera opłaty środowiskowe, audyty ekologiczne, konsulting i doradztwo środowiskowe. Nasze usługi z zakresu ochrony środowiska obejmują woj. śląskie. Obszar naszej działalności rozumianej powszechnie jako Ochrona Środowiska obejmuje między innymi miasta: Katowice, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

® Nasz graficzny znak firmowy oraz nazwa EKOS są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP pod numerem R.07080 i podlegają ochronie prawnej od 1992 r.
 
AKTUALNOŚCI :: O NAS :: OFERTA :: PUBLIKACJE :: ZAUFALI NAM :: RODO :: KONTAKT
wykonanie: www.kompmar.net.pl