Ochrona Środowiska
 

  + 48 32 212 82 42    + 48 32 210 16 70   

   

 

Ochrona Środowiska - Aktualności

17-07-2019
Zmiana terminu na dostosowanie zezwoleń na zbieranie odpadów i zezwoleń na przetwarzanie odpadów

Przekazana do Senatu Ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, wprowadza zmiany w terminie , w którym posiadacz odpadów jest zobowiązany złożyć wniosek o zmianę posiadanej decyzji:

  • zezwolenia na zbieranie odpadów,
  • zezwolenia na przetwarzanie odpadów,
  • zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów,
  • pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów,
  • pozwolenia zintegrowanego uwzględniajacego zbieranie odpadów lub przetwarzanie odpadów.

 

Termin zmieniono z 5 września 2019 r. na 5 marca 2020 r.

 

Ustawa zmienia Art. 10. oraz Art. 14. Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw zastępując:

  • w art. 10 wyrazy „w terminie 1 roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy” wyrazami „w terminie do dnia 5 marca 2020 r."
  • w ust. 1 wyrazy „w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy” wyrazami „w terminie do dnia 5 marca 2020 r.”

 

Ustawa wejdzie w życie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

 

Żródło: Ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw.

 

 

 

 

Zobacz archiwum aktualności

Ekos Ochrona Środowiska Pszczyna, powiat pszczyński, woj. śląskie

Świadczymy usługi obejmujące outsourcing środowiskowy i zarządzanie środowiskiem w przedsiębiorstwie rozumiane powszechnie jako Ochrona Środowiska.

Opłaty, ewidencje, sprawozdania, Kobize - usługi

Naliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska. Prowadzimy ewidencje odpadów i opakowań. Wykonujemy sprawozdania z zakresu gospodarki odpadami i opakowaniami OŚ-OP1 (opłata produktowa), Opak, sprawozdania obejmujące zużyty sprzęt (ZSEiE), baterie i akumulatory. Wykonujemy raporty Kobize i sprawozdania PRTR. Outsourcing środowiskowy zawiera opłaty środowiskowe, audyty ekologiczne, konsulting i doradztwo środowiskowe. Nasze usługi z zakresu ochrony środowiska obejmują woj. śląskie. Obszar naszej działalności rozumianej powszechnie jako Ochrona Środowiska obejmuje między innymi miasta: Katowice, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

® Nasz graficzny znak firmowy oraz nazwa EKOS są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP pod numerem R.07080 i podlegają ochronie prawnej od 1992 r.
 
AKTUALNOŚCI :: O NAS :: OFERTA :: PUBLIKACJE :: ZAUFALI NAM :: RODO :: KONTAKT
wykonanie: www.kompmar.net.pl